Historie klubu

Prvopočátky – rok 2004

 Z počátku parta nadšenců pro tuto hru začala chodit hrát stolní tenis do městské sportovní haly, kde v malém sále byl pouze jeden stůl. Podmínky však nebyli ideální, ale pro začátek zcela stačily. Nejdříve jsme začínali ve dvou hráčích a to: Podsedník Bohumír a Štaud Miloš. Po krátkém čase se k nám přidali další hráči, jmenovitě: Boček Josef, Unčovský Josef, Nejedlý Pavel a Klein Miroslav. Netrvalo dlouho a přidali se k nám další hráči: Nejedlý Jiří, Sojka Petr a Šauer Martin. Jelikož se kvalita hraní zlepšovala a hráčů nadále přibývalo, rozhodli jsme se, že založíme oddíl a pořídíme nové stoly s tím, že jsme se v ZŠ Kunštát dohodli na možnosti využívat tamní malou tělocvičnu. V říjnu 2004 jsme založili oddíl  – Klub stolního tenisu Kunštát za účelem přihlášení jednoho družstva do okresní soutěže. První sezóna 2006/2007 nám vyšla na výbornou a družstvo postoupilo do vyšší soutěže OP IV. Na základě výsledků, a také proto, že se do klubu přihlásili další hráči: Hrubý Jan, Záboj Miloš, Sojka Petr ml.a Tenora Jiří, jsme se rozhodli, že pro sezónu 2007/2008 postavíme dvě družstva.

 Za družstvo A hrají: Boček Josef, Štaud Miloš, Nejedlý Pavel, Nejedlý Jiří a Unčovský Josef.

Za družstvo B hrají: Podsedník Bohumír, Sojka Petr, Hrubý Jan, Klein Miroslav, Záboj Miloš, Sojka Petr ml. a Tenora Jiří.

 Oddíl tvoří celkem 22 členů. Většina hráčů se účastní různých turnajů v okolí a klub také pořádá letos již po páté turnaj O pohár města Kunštát. Velké díky patří městu Kunštát a všem sponzorům, kteří  nás ve stolním tenise podporují. Věříme, že se stolní tenis v Kunštátě bude nadále rozvíjet.

Sezóna 2007/2008 a plány na další sezónu

 Nyní bych Vám chtěl poskytnout informace za sezónu 2007/2008 a cíle družstev na následující sezónu 2008/2009. Družstvo Kunštát A podávalo v soutěži výborné výkony, ale nestačilo na družstvo Jestřebí A a skončilo na druhém místě. Postup do OP III utekl družstvu jen o vlásek. Cíl pro sezónu 2008/2009 je opět se pokusit postoupit do soutěže OP III. V současné době družstvo Kunštát A vede svoji skupinu OP IV společně s Letovicemi A. Mezi těmito družstvy se pravděpodobně rozhodne o postupujícím. Do družstva A na sezónu 2008/2009 přibyl nový hráč František Barták, který v mládí stolní tenis hrával, a také jeho výkony napovídají tomu, že bude velkou posilou družstva A. Družstvo B skončilo v sezóně 2007/2008 v základní části na úctihodném druhém místě, čímž si zajistilo postup mezi osm nejlepších družstev ze čtyř základních skupin. Protože nových oddílů pro sezónu 2008/2009 přibylo a výkonnost byla dosti odlišná, došlo k reorganizaci nejnižší soutěže na OS I a OS II. Družstvo B tím postoupilo do OS I.V současné době je na pátém místě OS I. Jejím cílem je umístění do třetího místa. O stolní tenis v Kunštátě je zájem i mezi mládeží školního věku. Tyto děti trénují jednou týdně. Jako odměna je pro ně přichystán Velikonoční a Vánoční turnaj. Do budoucna je možný vznik dalšího družstva a to Kunštát C. Podmínky ve kterých družstva hrají nejsou zrovna ideální, školní tělocvična je pro nás téměř nedostačující kvůli stísněným podmínkám. Sportovní hala Kunštát je pro tento sport naopak příliš velká a finančně náročná. Čas ukáže jakým směrem se bude stolní tenis v tomto městě vyvíjet a třeba se dočká i lepších podmínek pro tento sport.

Sezóny 2009 – 2013

Bude doplněno.

Sezóna 2015/2016

Postup B mužstva do regionálního přeboru II třídy. Složení B mužstva: Záboj Miloš, Polák Martin, Štaud Miloš a Nejedlý Jiří.

Sezóna 2016/2017

A mužstvo posílil hráč Josef Kvíčala. Mužstvo A a B hrají stejnou soutěžní třídu okresního přeboru. Cílem je postup A mužstva do vyšší soutěže.

A mužstvo vyhrálo soutěž a postoupilo do nejvyšší okresní soutěže RPI.

Sezóna 2017/2018

Vzhledem k postupu A týmu do vyšší soutěže se podařilo zajistit posilu. Hráč David Kvíčala by měl být tahounem mužstva s cílem postoupit do krajské soutěže.

Došlo také k postupu C a D týmu (došlo k reorganizací soutěží). Založil se tým E složený ze začínajících mladých hráčů, kteří trénují pod vedením Petra Krásy.

Mužstvo A vyhrálo regionální přebor a postoupilo do krajské soutěže II třídy. Mužstva B, C, D, E budou hrát okresní soutěže. Mužstvo D a E sestoupilo do nižších soutěží – za tato mužstva budou nastupovat mladí hráči, kteří budou získávat cenné zkušenosti.

Sezóna 2018/2019

Petr Krása a Martin Polák získali trenérskou licenci C a povedou trénink dětí.

Družstvo A obsadilo 5.místo v KS II, první sezónu se tak ve vyšší soutěži udrželo. Ostatní týmy si své soutěže udržely – tedy ani postup a ani sestup.

Sezóna 2019/2020

A družstvo vyhrálo krajskou soutěž druhé třídy KS II a postoupilo do krajské soutěže KS I ! Z 20ti odehraných utkání 18x vyhrálo a 2x remizovalo. Družstvo C skončilo v soutěži RP III na druhém místě a postoupilo do vyšší soutěže RP II. Další sezónu tak budeme mít v soutěži RP II zastoupena dvě družstva (B a C tým).

Oběma družstvům gratulujeme.

Sezóna 2020/2021

Nehrálo se. Z důvodu probíhající epidemiologické pandemie (Covid -19) se tato sezóna nezahájila.

Sezóna 2021/2022

Cílem je udržení družstev v aktuálních soutěžích. Začlenit další mladé hráče do týmu.